автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2022-05-15 22:45:00
СК "Шуменска крепост" | преглеждания: 600

Студентите, които са възпитаници на спортния клуб “Шуменска крепост”, показаха отличен успех на татамито по време на Националната универсиада “София 2022”. Нейното осмо издание се организира от Асоциацията за университетски спорт “Академик” с участието на 1250 студенти от 22 висши учебни заведения по 14 вида спорт, сред които и кикбокс – в стиловете “лайт контакт” и “киклайт контакт”.

Най-голямото спортно събитие за студентите у нас бе официално открито от министъра на младежта и спорта Радостин Василев, а домакин на универсиадата бе столичният Университет за национално и световно стопанство.

В комплексното класиране по кикбокс при мъжете отборът на Шуменския университет “Епископ Константин Преславски” зае второ място, на първа позиция е Националната спортна академия “Васил Левски”, на трета - Медицинският университет „Проф. д-р Параскев Стоянов” (с филиал в Шумен).

Индивидуално в стила “лайт контакт” златни медали спечелиха Димитър Стоянов – в категория до 84 кг, и Иван Иванов – плюс 94 кг, сребърно отличие заслужи Никола Николов – до 94 кг, а в същата категория бронз взе Добромир Петров. Трети се класира и Хасан Алпер – до 74 кг.

В стила “киклайт контакт” със злато се окичиха Хасан Алпер – до 74 кг, Димитър Стоянов – до 84 кг, и Никола Николов – до 94 кг, сребърни медали получиха Ертан Мутлу – до 79 кг, и Иван Иванов – плюс 94 кг, бронзови отличия отнесоха Йордан Стоянов – до 79 кг, и Добромир Петров – до 94 кг.

Любопитно е, че шуменецът Михаeл Пенчев, който сега е студент в НСА “Васил Левски”, два пъти се срещна на финал в категория “плюс 94” кг със своя бивш съотборник от СК “Шуменска крепост” Иван Иванов. В стила “лайт контакт” победи Иван, а в стила “киклайт контакт” Михаел се реваншира и взе златния медал.

При жените многократната шампионка на шуменския клуб Полина Галинова, която сега е студентка III курс по специалността "Психология" във Варненския свободен университет “Черноризец Храбър”, за пореден път показа шампионската си класа и триумфира с титлите и в двата стила (в категория до 60 кг). Така тя наложи активния си принос Варненският свободен университет да заеме второ място в отборното класиране. Първа е НСА, трети е Нов български университет.

Малки обяви

ТЪРСИМ шофьори с категория С плюс Е за страната и за Европа. Телефон 0892 731 831
2022-08-25 15:48:00 147334
ПРОДАВАМ ВИЛА на Лозевско шосе в Шумен, след втората чешма на пътя. Телефон 0894 350 966
2022-08-01 13:25:00 380041
НЕВАЛИДНА ДИПЛОМА, поради фактологическа грешка, на Цветомир Тошков Филев - специалност "Социална педагогика" в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски" - серия ШУ - 2001/N 201707, регистрационен номер 14725/2001 г.
2022-06-29 20:54:00 440550