„Шумен 98“ стартира към „зоната на медалите“

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2019-01-10 14:29:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 564

Пролетният сезон от първенството в „А“ републиканска хандбална група за жени се подновява на 20 януари с мачовете от осмия кръг. Тогава (следващата неделя) от 14.00 часа „Шумен 98“ е домакин на аутсайдера в класирането - „Ники спорт“ от Сливница, който след седмия кръг има в актива си нула точки.

В деветия кръг шуменки отново ще бъдат домакини – на 27 януари (неделя) от 14.00 часа те приемат предпоследния в класирането - „Поморие“, който има в актива си само 2 точки.

И в десетия кръг - на 2 февруари (събота), „Шумен 98“ ще гостува в Габрово на лидера „Бъки“, който сега води с 12 точки. Единствените си две точки габровки загубиха именно в Шумен, където бяха победени в мача през през есенния сезон.

Във временното класиране, след седмия кръг, на втора позиция е „Етър 64“ (Велико Търново) с 11 точки, трети е носителят на Купата на България - „Свиленград“ с 9 точки. „Шумен 98“ стартира от четвърта позиция с 8 точки и голова разлика 165:169, но все още има реални шансове да се класира в „зоната на медалите“.

Според програмата на първенството в „А“ РХГ – жени за сезон 2018/2019 г., след десетия кръг предстои основната фаза. В нея ще бъдат сформирани две групи – в група „А“ ще бъдат първите три отбора във временното класиране, в група „Б“ - останалите три (заели от четвърто до шесто място). В периода от 16 февруари до 30 март те ще играят по системата „всеки срещу всеки“ при разменено домакинство. За полуфиналните плейофи ще се класират трите отбора от група „А“ и първенецът в група „Б“. В тази фаза, в периода от 6 до 26 април 2019 г., ще се играе до две победи. В суперфинала печелившият също трябва да постигне пръв две победи, като това ще стане след 4 май.