СК “Шуменска крепост” за трети пореден път с отборната купа в Пазарджик

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2022-05-01 17:25:00
СК "Шуменска крепост" | преглеждания: 704

СК “Шуменска крепост” за трета поредна година триумфира с отборната купа в държавното първенство по кикбокс в сочения за най-атрактивен стил “К-1”.

На завършилото днес в зала “Васил Левски” в Пазарджик състезание с рекорден брой участници – общо 290 от 43 клуба на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, шуменци спечелиха също рекорден брой медали – 19.

В стила “К-1” тимът на “Шуменска крепост” превзе безапелационно върха в отборното класиране. Нашите бойци натрупаха актив от общо 16 медала – 8 златни, 4 сребърни и 4 бронзови, като заслужиха купата на отборен победител. Така те подобриха и миналогодишния си успех в Пазарджик, когато също играха на 12 финала, но тогава завоюваха с две титли по-малко - 6. Много е показателно, че вторият в тазгодишната класация – ЦСКА, е взел наполовина по-малко медали – 8, а третият – “Star team” пък се зарадва само на 4 медала…

С шампионски титли се завръщат при мъжете – Георги Атанасов (в категория до 75 кг), при юноши старша възраст - Мариян Петков (до 81 кг) и Михаил Антоха (над 91 кг), при девойките младша възраст - Никол Мартинова (до 44 кг) и Йолина Димитрова (плюс 60 кг), при децата на 13-14-години – Габриел Чергански (до 45 кг), Алексей Чилей (до 51 кг) и Анатоли Антоха (до 54 кг).

Със сребърни отличия се окичиха при момчетата на 13-14 години Димитър Петромилов (до 42 кг) и Алекс Ангелов (до 48 кг), а при момичетата в същата възрастова група – Хелен Хасан (до 48 кг) и Габриела Василева (до 60 кг).

Бронзови медали получиха при мъжете - Хасан Алпер (до 75 кг), при девойките старша възраст – Павлина Димитрова (до 56 кг), при юношите старша възраст - Ростислав Русев (до 63.5 кг), при юношите младша възраст - Джан Нури (до 51 кг).

И трите млади надежди на шуменския клуб спечелиха медали в турнира за деца в стила “лоу кик”. Тимур Тасимов (7-8 г.) – в категория до 30 кг, и Илия Манолов – до 39 кг (при децата на 11-12 години) триумфираха със златни отличия, а Дарио Петромилов – до 36 кг (при децата на 11-12 години) взе сребърен медал.

Под традиционното мото: “От Шумен започва България!” мощна агитка, специално дошла от Шумен, подкрепяше непрекъснато нашите бойци по време на техните двубои на ринга.

В треньорския щаб на СК “Шуменска крепост”, начело със старши треньора Галин Методиев, бяха включени още опитните Християн Тотев, Иван Иванов, Ани Тотева и Полина Галинова, заедно с Игор Барбара и проф. Иван Деркаченко от Молдова (чиито възпитаници се състезаваха с екипа на шуменския клуб).

Малки обяви

ТЪРСИМ шофьори с категория С плюс Е за страната и за Европа. Телефон 0892 731 831
2022-08-25 15:48:00 147318
ПРОДАВАМ ВИЛА на Лозевско шосе в Шумен, след втората чешма на пътя. Телефон 0894 350 966
2022-08-01 13:25:00 380025
НЕВАЛИДНА ДИПЛОМА, поради фактологическа грешка, на Цветомир Тошков Филев - специалност "Социална педагогика" в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски" - серия ШУ - 2001/N 201707, регистрационен номер 14725/2001 г.
2022-06-29 20:54:00 440534